27 lut

Konferencja „Budowa nowych bloków 2x900 MW w Elektrowni Opole"

Izba Gospodarcza Energetyki w dniach  26-27 lutego br. zorganizowała konferencję pt. „Budowa nowych bloków 2x900 MW w Elektrowni Opole”, która odbyła sięna terenie elektrowni. Patronat honorowy nad konferencją objął Minister Skarbu.

W konferencji udział wzięli Dyrektorzy Projektu Opole 2x900 MW z PGE GiEK S.A., Rafako S.A., Polimex-Mostostal S.A., Mostostal Warszawa S.A. oraz Alstom Power Sp. z o.o., którzy przekazali informacje na temat podstawowych założeń projektu.

Inwestycja warta jest ponad 11,5 mld zł. Według planów zaangażowanych ma w nią być 350 dostawców oraz 200 wykonawców. Zatrudnienie na budowie w szczytowym momencie wyniesie nawet 4 tys. osób. Zgodnie z kontraktem przekazanie do eksploatacji bloku numer 5 nastąpi w drugiej połowie 2018 r., a bloku numer 6 na początku 2019 r.

Sławomir Krystek, dyrektor  generalny Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, podkreślał, że celem konferencji jest włączenie w budowę polskich firm, które zrealizują  kontrakt w roli podwykonawców.

DRUT-PLAST na konferencji reprezentowali wiceprezes Dariusz Zaporowski oraz dyrektor handlowy Andrzej Żywica.

 opole2

opole1

powrót