10 paź

POLEKO 2013

Targi POLEKO (7-10 paźdz.) prezentowały tematykę od wody i ścieków poprzez energię odnawialną, po odpady i recykling, oraz ochronę powietrza i bezpieczeństwo. W tym roku prezentowały się mocno technologicznie i ekologicznie. Oferta targów i wydarzenia przyciągnęły do Poznania gości nie tylko z Polski, ale też m.in. z Niemiec, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Wielu wystawców sprzedało maszyny, co potwierdza fakt, że na targach robi się biznes.

W tym roku nasza firma miała wspólne stoisko z Izbą Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska.

Na ekspozycjach można było zobaczyć najnowsze rozwiązania z zakresu OZE, gospodarki odpadami i wodno-ściekowej, a także z obszaru wykrywania zagrożeń, powietrza, hałasu czy wibracji. Nie zabrakło także energooszczędnych technologii oraz szerokiej oferty maszyn i urządzeń do wywozu nieczystości, sprzątania i utrzymania terenów zielonych.

Dopełnieniem oferty POLEKO były również instytucje realizujące programy finansowe i doradcze – można było uzyskać informacje na temat finansowania inwestycji prośrodowiskowych oraz pozyskiwania środków z Unii Europejskiej.

Tegoroczne targi obfitowały również w wydarzenia dedykowane specjalistom - odbyło się ponad 50 różnych konferencji, warsztatów i szkoleń. Sale pełne były słuchaczy - do Poznania zjechało kilka tysięcy profesjonalistów spragnionych najnowszej wiedzy. Jednym z najważniejszych wydarzeń na Poleko była konferencja z udziałem Ministra Środowiska pt. „Ekologia w jedności z ekonomią”. Debata ta zainaugurowała 25. edycję targów i jednocześnie rozpoczęła cykl corocznych konferencji, które będą się odbywać na Poleko.

Zapraszamy na kolejną edycję targów Poleko do zobaczenia ponownie w październiku 2014 r.!

 

IMG 0497

IMG 0500

IMG 0503

IMG 0505

IMG 0506

 

Paweł Skrzeczkowski

 

powrót